На Хмельниччині падають закупівельні ціни на молоко

У 2018 році закупівельні ціни на молоко продовжують падати, це турбує селян, для яких дохід від реалізації молока є основним джерелом доходу сім’ї.

31 травня, за ініціативи голови районної державної адміністрації Сергія Фесуна відбулась зустріч представників молокопереробних підприємств, які заготовляють молоко на Старокостянтинівщині із представниками ініціативних груп населених пунктів району щодо підвищення закупівельної ціни на молоко від населення.

У зустрічі взяв участь заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації Вадим Конончук.

В ході зустрічі представники молокопереробних підприємств пояснюють нинішнє зниження закупівельних цін несприятливою ситуацією на експортних ринках, зокрема, здешевленням сухого молока, звуженням ринків збуту готової продукції молокозаводів. Представники підприємств стоять на тому, що ціна на молоко сьогодні економічно обгрунтована.

Інше питання, це якість молока від населення, адже це молоко другого сорту.

“Підвищити ціну молочної продукції сьогодні – це підвищити якість сировини.” – наголосив заступник директора департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації Вадим Конончук. Він розповів селянам про те, що найкращий вихід із ситуації – це створення сімейних ферм, кооперативів для підвищення якості молока. Держава сьогодні надає підтримку аграріям у придбанні доїльних апаратів (для цього є спеціальні програми). Якщо якість молока буде кращою, то ціна буде більша.

Наразі питання залишається відкритим.