У Славуті відбулися громадські слухання по тарифній політиці

08 травня у сесійні залі Будинку рад під головуванням першого заступника міського голови Сергія Микульського відбулися громадські слухання з питання публічного обговорення проекту регуляторного акту – проекту рішення виконавчого комітету Славутської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування у звичайному режимі руху по м. Славуті». Попередньо інформацію про перегляд тарифів було розміщено у газеті «Вісті громади» та на офіційному сайті Славутської міської ради.

Взяли участь в обговоренні працівники виконавчого комітету, управління соціального захисту, депутати міської ради та перевізники. На жаль, громадськість проявила дуже низьку активність в обговоренні даного питання.

Ще раніше до виконавчого комітету надійшло чергове звернення від перевізників міста про необхідність встановлення нового рівня тарифу на послуги пасажирського автомобільного транспорту. Причина цього – підвищення мінімальної заробітної плати, постійне зростання вартості паливно-мастильних матеріалів, запчастин тощо.

Найбільш суттєвий вплив на необхідність перегляду тарифів спричинило значне зростання вартості пального (газу). Вартість пального, закладеного у діючий тариф, затверджений у 2017 році становить 15,36 грн., тоді як на сьогодні його ціна складає 18,36 грн, тобто відбулося зростання його вартості на 20%. У структурі собівартості тарифу витрати на пальне складають понад 70%. За таких умов, згідно із проведеним аналізом, коефіцієнт покриття витрат підприємців на надання послуг з перевезення пасажирів складає в середньому лише 85%, звісно, перевізники несуть суттєві збитки.

За підсумками обговорення ухвалено резолюцію – винести на розгляд виконавчого комітету міської ради запропонований проект рішення, згідно з яким встановити тариф на міські пасажирські перевезення у розмірі 5,00 грн. за одну поїздку; для учнів загальноосвітніх шкіл та навчально-виховних об’єднань в період учбового процесу – 2,00 грн.

Славутська міська рада