Вчені створили найдетальнішу 3D-модель Всесвіту

До теперішнього моменту ніхто з астрофізиків не зміг створити більш докладної “карти” Всесвіту з галактиками і сузір’ями.
Повідомляє сайт ПРО ПРОСКУРІВ з посиланням на itechua.com.
Масштабна робота була проведена вченими відразу декількох найбільших науково-дослідних інститутів в світі – тривимірну модель Всесвіту створювали астрофізики з Інституту ім. Макса Планка, Гарвардського університету, Массачусетського технологічного інституту, а більшу частину програмного забезпечення написали фахівці з наукового центру Flatiron.
Тривимірна модель під назвою IllustrisTNG на даний момент є найбільшою симуляцією Всесвіту з коли-небудь створених. Деталі й масштабність проекту вражають – тепер астрофізики і любителі вивчати структуру Всесвіту зможуть не тільки розглянути кожне зоряне скупчення окремо, але і простежити за історією його появи і розвитку.

 

Вченим тепер доступні не тільки дослідження планетарного масштабу, а й маловивчені космічні тіла і явища – газові хмари і скупчення, чорні діри і багато іншого. Компіляцію коду, заснованого на даних від спостережень і знімках високої роздільної здатності, здійснював німецький суперкомп’ютер Cray XC 40, розміщений в Центрі високопродуктивних обчислень в Штутгарті.

НОВИНИ РАЙОНІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Білогірського району

новини Віньковецького району

новини Волочиського району

новини Городоцького району

новини Деражнянського району

новини Дунаєвецького району

новини Ізяславаського району

новини Кам'янець-Подільського району

новини Красилівського району

новини Нетішина

новини Летичівського району

новини Новоушицького району

новини Полонського району

новини Славутського району

новини Старокостянтинівського району

новини Старосинявського району

новини Теофіпольського району

новини Хмельницького

новини Чемеровецького району

новини Шепетівського району

новини Ярмолинецького району