Відбувся «круглий стіл» «Соборність – це єдність і злагода»

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Повідомляє сайт СТАРА СИНЯВА СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

У сучасному українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць і має глибокий символічний зміст: одвічної мрії українців на вільне життя в самостійній соборній незалежній державі. 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

На виконання завдань Президента України щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди, сьогодні, 22 січня 2018 року у залі центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл» «Соборність – це єдність і злагода», в якому взяли участь представники районної державної адміністарції, селищної ради, установ та організацій району, мешканці селища.

Розпочала святковий захід учениця 11-А класу Старосинявського НВК Анастасія Федорчук, яка прочитала вірш «Соборна Україна».

Традиційно, в честь відкриття урочистого заходу, прозвучав гімн України.

Начальник архівного відділу райдержадміністрації Людмила Сологуб від свого імені та від імені голови районної державної адміністрації Русого Ігоря Петровича привітала усіх присутніх із знаковою подією в історії України. Людмила Леонідівна провела присутнім історичний екскурс та процитувала слова з Універсалу Директорії «…Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної Української держави, на добро і щастя українського народу».

З вітальним словом до присутніх звернулися головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, культури виконавчого комітету селищної ради Петро Скригунець та головний спеціаліст відділу культури, національностей, релігії та туризму Старосинявської селищної ради Ганна Бортнік.

Хвилиною мовчання було вшановано Героїв Небесної сотні, українських військових, котрі загинули під час виконання своїх службових обов’язків у зоні АТО, а також усіх борці за волю України всіх часів.

Душевною мелодією розлилась по залу пісня «Плакала калина» у виконані працівників районного будинку культури Лотишко А.В., Ткачук З.В., Лотишко Н.П.

Ведуча заходу бібліотекар 1 категорії Наталя Данілкович запропонувала переглянути тематичний відеоролик.

На завершення заходу всі учасники традиційно взялися за руки і утворили «Ланцюг єдності» та разом побажали нашій державі сили, любові і великої віри.

Усі бажаючі мали змогу переглянули розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Єдина і неподільна Україна».

НОВИНИ РАЙОНІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Білогірського району

новини Віньковецького району

новини Волочиського району

новини Городоцького району

новини Деражнянського району

новини Дунаєвецького району

новини Ізяславаського району

новини Кам'янець-Подільського району

новини Красилівського району

новини Нетішина

новини Летичівського району

новини Новоушицького району

новини Полонського району

новини Славутського району

новини Старокостянтинівського району

новини Старосинявського району

новини Теофіпольського району

новини Хмельницького

новини Чемеровецького району

новини Шепетівського району

новини Ярмолинецького району